Tuesday, July 23, 2024
Popularne

Co warto zobaczyć będąc na Korfu?

Wakacje to jeden z tych okresów w roku, na które każdy z nas czeka z niecierpliwością. Okazuje się, że to właśnie wtedy możemy poświęcić czas na wyjazdy i odwiedzanie miejsc, w których nasza stopa jeszcze nie stanęła. Nie da się ukryć, że Polacy mają swoje ulubione, wakacyjne miejsca, do których tłumnie zmierzają każdego roku. Jednym z nich jest piękna i malownicza, grecka wyspa Korfu. Ponoć można znaleźć tam dosłownie wszystko, by zaliczyć wakacje do najbardziej udanych i niezapomnianych. Jednak co warto zobaczyć będą na Korfu?

Atrakcje na Korfu – tych miejsc turyści nie mogą przegapić!

Korfu to chyba jedna z bardziej znanych, greckich wysp, która nasi rodacy sobie szczególnie upodobali. Nie da się ukryć, że co roku coraz więcej Polaków to właśnie ten kierunek obiera na swoje wymarzone wakacje. Nie ma się jednak temu co dziwić, gdyż Korfu jest miejscem całkowicie wyjątkowym i pełnym atrakcji. Wobec tego, jeśli wybieracie się tam na wakacje, to co warto zobaczyć? Otóż:

  • Miasto Korfu- miasto Kofru jest stolicą wyspy o tej samej nazwie i bez wątpienia jest jedną z jej największych atrakcji turystycznych. Ma ono wielowiekową historię oraz kulturę, z którą warto zapoznać się osobiście. Niemniej jednak najważniejsze staje się stare miasto Korfu, które zostało w całości wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tego nie można przegapić!
  • Valcherna i Mysia Wypsa- zaledwie kilka kilometrów od stolicy wyspy, znajduje się kolejna, największa atrakcja Korfu. Valcherna to malutka, śnieżnobiała cerkiew, która umiejscowiona jest na Mysiej Wyspie i połączona z lądem niewielkim molo. Cerkiew ta została wzniesiona w 1685 roku. Biorąc pod uwagę, że znajduje się tam również punkt widokowy, jest to niesamowita okazja do podziwiania malowniczych widoków.
  • Paleokastritsa- to idealne miejsce dla miłośników błogiego relaksu i wypoczynku. Paleokastritsa jest bowiem uważana za jedną, z najpiękniejszych plaż na całym Korfu! Otacza ją 6 turkusowych zatoczek, a w niektórych miejscach piasek przyjmuje śnieżnobiały kolor. Wspólnym mianownikiem zatoczek, jest jednak krystalicznie czysta woda, w której można do woli się kąpać. To z pewnością idealne miejsce na relaks i błogi wypoczynek.
Do poczytania:   Najciekawsze wyspy do odwiedzenia

Pożyczka online na wymarzone wakacje na Korfu

Wakacje na Korfu niestety nie będą należały do najtańszych. Same loty mogą nas wiele kosztować, a co więcej, większość atrakcji na wyspie również jest płatna. Niemniej jednak wakacje są jedynie raz w roku i warto spędzić je w niezapomniany sposób. Z pomocą mogą więc przyjść szybkie pożyczki na raty jak np. https://www.saverium.pl/artykuly/pozyczki-online-na-raty-pozyczki-chwilowki-na-raty/. Udzielane są one całkowicie przez Internet, wiec w wygodny sposób można złożyć wniosek. Co więcej czas na rozpatrywanie również nie jest zbyt długi i już w przeciągu 15 minut otrzymamy decyzje, która najczęściej jest pozytywna. W kilka kolejnych minut, środki zostaną przelane na nasze konto, więc będziemy mogli spokojni zarezerwować loty na Korfu, a także luksusowe noclegi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *