Tuesday, July 23, 2024
Stolice Europy

Co warto zobaczyć w Amsterdamie – stolicy Holandii

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu visitportugal.pl

Amsterdam, stolica Holandii, jest znany ze swojego dziedzictwa artystycznego, rozbudowanego systemu kanałów i wąskich domów z dwuspadowymi fasadami. W dzielnicy muzeów znajdują się Muzeum Van Gogha, Rijksmuseum i Stedelijk, a także Muzeum Narodowe, które mieści się w dawnym więzieniu. Miasto oferuje wiele ścieżek rowerowych, z których można korzystać na rowerze.

Wieża EYE, dawna fabryka amunicji, jest obecnie modnym i tętniącym życiem miejscem spotkań amsterdamskich artystów. Jest to stumetrowy, 22-piętrowy budynek, z którego roztacza się wspaniały widok na kanały i IJ. Inną popularną atrakcją w Amsterdamie jest A’DAM Toren, wysokiej klasy restauracja z widokiem na miasto.

Begijnhof to dziedziniec, który pierwotnie był domem schadzek dla świeckich kobiet zakonnych. Begijnhof znajduje się tuż przy Spuiplein i jest otoczony pięknymi dwuspadowymi domami. W XVII i XVIII wieku zaczęto odnawiać drewniane budynki, a Begijnhof jest tego doskonałym przykładem. Znajduje się tu również najstarszy dom w Amsterdamie, Het Houten Huis.

Targ kwiatowy to obowiązkowy punkt programu dla miłośników kwiatów. W rzeczywistości jedna cebulka może kosztować więcej niż cena domu. Jeśli szukasz czegoś bardziej przystępnego, odwiedź amsterdamską bibliotekę. Zwiedzanie jest bezpłatne, a każdego roku odwiedza ją ponad 2,5 miliona osób. W bibliotece jest bezpłatne WiFi, półki z książkami i relaksująca atmosfera.

W Amsterdamie jest wiele muzeów do zwiedzenia, w tym piękne domy nad kanałami ze Złotego Wieku. W muzeum znajdują się również jedne z najlepszych kolekcji obrazów i przedmiotów zabytkowych. W Amsterdamie każdy znajdzie coś dla siebie, więc na pewno znajdzie się coś, co go zainteresuje. W tym samym czasie będziesz mógł zobaczyć słynny Keukenhof, czyli ogród kwiatowy, w którym rośnie ponad 200 różnych odmian tulipanów.

Muzeum to najlepszy sposób na poznanie miasta. Najpopularniejsze muzeum w mieście, Pałac Królewski, działa już od ponad 200 lat. Koniecznie trzeba zobaczyć Pomnik Narodowy, który oddaje hołd poległym żołnierzom. Warto odwiedzić także kościół Neuwe Kerk. Holendrzy kochają sztukę i architekturę. A jeśli szukasz wyjątkowej pamiątki, powinieneś wybrać się do jednego z wielu muzeów w Amsterdamie.

Do poczytania:   Co warto zobaczyć w Atenach - stolicy Grecji

Muzeum jest obowiązkowym punktem zwiedzania w Amsterdamie. Miasto słynie z kanałów i warto odwiedzić w nim Muzeum Niderlandów. Jego główne muzeum, Rijksmuseum, zostało zbudowane ponad 200 lat temu i zawiera dzieła słynnych holenderskich malarzy. Posiada również ogromną kolekcję zabytkowych przedmiotów z historii Holandii. Muzeum jest obowiązkowym punktem zwiedzania, a w kanałach miasta łatwo się zgubić.

Jeśli interesujesz się sztuką, znajdziesz tu muzeum dla siebie. EYE Filmmuseum, otwarte wiosną 2012 roku, to premierowe muzeum w stolicy. Filmoteka EYE to duże i eklektyczne kino, obok którego znajduje się dobrze prosperujący bar restauracyjny. Wizyta w EYE Filmmuseum zapewni Ci bogaty wgląd w historię Amsterdamu.

Piękne kanały stanowią ważną część kultury holenderskiej, a zwiedzanie miasta nie może się obyć bez wycieczki łodzią. Liczne muzea i galerie są warte odwiedzenia, ale to “piwo” sprawia, że Amsterdam jest tak atrakcyjny. Dzielnica czerwonych latarni jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Amsterdamie. Oprócz zabytkowej dzielnicy w całym mieście znajdują się siedziby Holenderskich Kompanii Wschodnio- i Zachodnioindyjskich oraz inne historyczne budynki.

Piękne nabrzeże miasta jest atrakcją dla wielu odwiedzających. Na Groote Markt, głównym placu miasta, znajdują się malownicze, stare budynki. Najpopularniejszymi miejscami w mieście są kościół św. Bawona i ratusz, a w Vleeshal znajduje się Muzeum Archeologiczne. Atmosfera holenderskiego miasta nad wodą jest wspaniałym miejscem na rodzinny wypoczynek, więc warto poświęcić trochę czasu, aby ją poznać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *