Site icon Wsin

Co warto zobaczyć w Wiedniu – stolicy Austrii

Co warto zobaczyć w Wiedniu - stolicy Austrii

Stolica kraju, położona na wschodzie nad Dunajem, jest kulturalną przystanią. Z Wiednia pochodzili Mozart, Beethoven i Zygmunt Freud. W mieście znajdują się także pałace cesarskie, w tym Schönbrunn, letnia rezydencja Habsburgów. Miłośnicy sztuki chętnie zwiedzają dzielnicę MuseumsQuartier, gdzie wystawiane są dzieła znanych artystów.

Miasto jest również znane z pięknej architektury, która pozostała stosunkowo niezmieniona od czasów II wojny światowej. Doskonałym sposobem na poznanie tego miasta jest spacer spokojnymi, pieszymi uliczkami i podziwianie budynków, które je otaczają. Głównym placem miasta jest Rathaus, nowoczesne centrum handlowe, a Naschmarkt, którego tradycja sięga XVI wieku, to tętniąca życiem ulica z ulicznym jedzeniem, sztuką i wszelkiego rodzaju towarami.

Zwiedzanie ratusza to obowiązkowy punkt programu pobytu w mieście – podkreśla Jakub Zając z serwisu otobilety.pl. Ten zabytkowy budynek jest centralnym punktem austriackiego rządu i stanowi ikonę miasta. Jest to jeden z najpiękniejszych budynków w Wiedniu. Neoklasycystyczna architektura ratusza jest tego najlepszym przykładem. Podobnie piękny budynek Opery jest doskonałym miejscem na pokaz walców Straussa.

W mieście znajduje się wiele muzeów, ale koniecznie trzeba zaplanować dzień na zwiedzanie katedry św. Szczepana, największej i najpiękniejszej katedry na świecie. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem sztuki, czy po prostu szukasz wyjątkowej pamiątki, na pewno znajdziesz tu coś ciekawego do zobaczenia. A jeśli masz dzieci, nie przegap Prateru, największego parku rozrywki w Wiedniu.

Będąc w Wiedniu, najlepiej zaplanować swój plan podróży wokół festiwali. Miasto słynie z wydarzeń kulturalnych, a liczne festiwale z pewnością zapewnią rozrywkę całej rodzinie. Od Oktoberfest po Wielkanoc – w stolicy Austrii zawsze odbywa się kilka ważnych festiwali, które przyciągają uwagę. W sezonie letnim miasto jest tętniącym życiem centrum wydarzeń kulturalnych, a kalendarz jest pełen ekscytujących imprez.

Jeśli szukasz czegoś bardziej edukacyjnego, prawdopodobnie będziesz chciał odwiedzić Kościół Kapucynów. Kościół ten znajduje się obok Opery i mieści Skarbiec Cesarski. Zwiedzający mogą tu zobaczyć szczątki 145 członków rodziny Habsburgów. Można także zwiedzić dziewięć sklepień katedry, co pozwala prześledzić ewolucję gustów w zakresie pochówków. W Wiedniu znajduje się wiele innych pięknych miejsc, które warto odwiedzić, ale trudno wybrać tylko jedno.

W mieście znajdują się jedne z najwspanialszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie, można też zwiedzić Hundertwasserhaus, jaskrawo kolorowy dom mieszkalny zaprojektowany przez austriackiego artystę Friedensreicha Hundertwassera. Ten kolorowy dom mieszkalny został zbudowany w 1879 r. i stoi do dziś jako hołd dla zmarłego artysty. Oprócz jarmarku bożonarodzeniowego w Wiedniu znajduje się kilka innych muzeów, które spodobają się miłośnikom sztuki.

Można zwiedzić Gmach Parlamentu, który jest największy na świecie. Warto także odwiedzić Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Jego zachwycająca architektura i galerie sztuki sprawiają, że jest to obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego miłośnika sztuki. Jeśli szukasz kultury, koniecznie zajrzyj do Burgtheater. Choć nie jest to najlepsze miejsce do zwiedzania Wiednia, to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi.

Możesz wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście. Na przykład w Muzeum Habsburgów można obejrzeć dzieła sztuki zgromadzone przez Habsburgów. Była to znamienita rodzina wiedeńska, a jej dzieła należą do najsłynniejszych na świecie. Jeśli wybierasz się do Wiednia, koniecznie zajrzyj do muzeum w Pałacu Habsburgów. Jego wspaniałe fasady z pewnością przyciągną uwagę turystów.

Exit mobile version