Site icon Wsin

Co zjeść na wakacjach będąc w Egipcie

Co zjeść na wakacjach będąc w Egipcie

Będąc na wakacjach w Egipcie, zawsze warto spróbować znaleźć restaurację, która serwuje tradycyjne egipskie jedzenie. Wielu turystów przyjeżdża do Egiptu z uprzedzeniami na temat egipskiego jedzenia, myśląc, że jest ono zbyt brudne lub nieapetyczne, aby je jeść. Choć to zrozumiałe, że nieufnie podchodzi się do jedzenia pochodzącego z nieznanych miejsc, może to być duży błąd. Nie tylko można przegapić autentyczne, lokalne jedzenie, ale także wyjątkowe doświadczenia podczas podróży po kraju.

Jeśli chodzi o jedzenie w Egipcie, należy trzymać się swojej zwykłej diety, ponieważ wielu miejscowych nie myje rąk przed jedzeniem. Nie powinno być problemów z warzywami i owocami, a hotele i statki wycieczkowe myją je przed podaniem. Najlepiej unikać jedzenia na ulicy i w tanich restauracjach, a pozostać przy falafelach i tammiakach, które są tanie, bezpieczne i smaczne.

Jeśli jesteś na diecie, która nie zawiera ryb, warto spróbować lokalnych potraw. Egipcjanie preferują pikantne potrawy z silnymi wpływami północnoafrykańskimi. Jak można sobie wyobrazić, jedzenie nie jest dla osób o słabym sercu. Ale jeśli jesteś na wakacjach, warto trzymać się swojej normalnej diety, aby nie zachorować od dziwnych potraw.

Dla wegetarian kuchnia egipska jest bogata w ryby, ale także w pikantne potrawy. Możesz zasmakować kuchni faraonów, jedząc te potrawy. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz spróbować fessikh, jeśli znajdziesz go na straganie lub w restauracji. A jeśli masz ograniczony budżet, spróbuj przepiórek, jeśli uda Ci się je znaleźć. Ten smaczny ptak jest doskonałym posiłkiem podczas wakacji w Egipcie.

Chociaż większość Egipcjan je ryby i warzywa, nie piją alkoholu. Zamiast tego kończą posiłek kieliszkiem słodkiego wina. Podczas pobytu w Egipcie należy pamiętać o myciu rąk przed jedzeniem czegokolwiek. Wbrew pozorom spożywanie pokarmów, których się nie rozpoznaje, nie jest bezpieczne. Dlatego najlepiej jest spożywać potrawy, które są nam dobrze znane.

Kuchnia egipska jest bogata w ryby, a w jej skład wchodzi wiele różnych rodzajów owoców morza i mięsa. Osoby, które nie są pewne, co jeść w Egipcie, powinny trzymać się swojej zwykłej diety, ale należy pamiętać, że niektóre lokalne potrawy nie są odpowiednie dla wszystkich podróżnych. Najlepiej jest zachować ostrożność podczas pobytu w tym kraju. Ogólnie rzecz biorąc, żywność jest bardzo bezpieczna i można ją bezpiecznie spożywać.

Egipskie desery nie są tak słodkie jak te na Zachodzie, ale są przepyszne i sprawiają, że całe doświadczenie jest jeszcze lepsze. Jeśli jesteś wegetarianinem, możesz zdecydować się na menu wegetariańskie, którego głównym składnikiem jest falafel. Jeśli jesteś weganinem, możesz spróbować dań z jogurtu i smażonej cebuli. Te potrawy są zdrowe i bezpieczne do spożycia. Jeśli masz ograniczony budżet, upewnij się, że wystarczy Ci pieniędzy na różne dania, które zapewnią Ci satysfakcję.

Bądź ostrożny, wybierając to, co chcesz zjeść podczas wakacji w Egipcie. Najlepiej trzymać się standardowej diety. Pomimo kultury tego kraju, niektórzy ludzie są wrażliwi na pewne pokarmy. Jeśli jesteś wrażliwy na te produkty, powinieneś ich unikać. Jeśli jednak nie jesteś pewien, co jeść podczas wakacji w Egipcie, zawsze możesz trzymać się swojej normalnej diety.

Jedzenie w Egipcie jest bogate w przyprawy i ma charakterystyczny smak. Jeżeli nie jesteś wegetarianinem, powinieneś pozostać przy swojej zwykłej diecie. Jeśli jesteś osobą uczuloną na niektóre potrawy w tym kraju, na dłuższą metę nic ci nie grozi. Oprócz tego można wybierać spośród różnych rodzajów mięs i ryb z grilla. Za jedzenie w Egipcie trzeba też zapłacić nieco więcej.

Exit mobile version