Monday, July 22, 2024
Porady

Dlaczego agrowczasy to świetny pomysł na wakacje?

Wybór odpowiedniego miejsca na urlop to nie lada wyzwanie, zwłaszcza kiedy jedzie się na wakacje z dziećmi. Poszukuje się wtedy odpowiednich warunków zakwaterowania, a dodatkowo licznych atrakcji blisko miejsca noclegu. Świetnym pomysłem na wakacje z dziećmi są agrowczasy. Szczególnie, kiedy w pobliżu znajduje się hodowla danieli, którą można wspólnie podziwiać.

Agrowczasy – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Agrowczasy to inaczej spędzenie urlopu w agroturystyce w otoczeniu pięknej przyrody. Celem takiego spędzenia wolnego czasu jest przebywanie w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków panujących na wsi. Prowadzenie agroturystyki zaś, to często po prostu alternatywne źródło dochodu dla rolnika i jego rodziny.  

Dlaczego warto wybrać się na agrowczasy? Taki charakter spędzania wakacji ma bardzo wiele zalet, między innymi:

 • odpoczynek na świeżym powietrzu
 • obserwacja dzikiej przyrody
 • możliwość podziwiania pięknych widoków, krajobrazów
 • obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi, (np. gdy w agroturystyce znajduje się hodowla danieli, krów, świń czy stadnina koni)
 • pomoc przy oprzątaniu gospodarstwa
 • edukacja – skąd bierze się chleb? Skąd pochodzi mleko?
 • możliwość organizacji ogniska lub grilla
 • poznawanie rolniczej, wiejskiej rzeczywistości, rozmowa z rolnikami
 • poznanie wiejskich tradycji i zwyczajów
 • relaks i odprężenie w spokojnych, sielskich warunkach
 • przejazdy bryczką, jazda konna

Taki pomysł na wakacje przynosi frajdę zwłaszcza dzieciom. Mogą one obserwować zwierzęta hodowlane, karmić drób, bawić się z lokalnymi psami czy kotami. Jeżeli blisko agroturystyki znajduje się hodowla danieli, najmłodsi mogą podziwiać te majestatyczne zwierzęta i zdobywać wiedzę na ich temat. Z pomocą opiekunów zwierząt będą mogły je nakarmić lub pogłaskać. Takie obcowanie z przyrodą uczy szacunku do natury i do wszystkich żyjących stworzeń.

Zajrzyj także na: https://agropedia.pl/

Dodatkowo, dzieci dowiadują się jak ciężka jest praca rolnika i jak wiele od niego zależy. Zobaczą jak produkowany jest nabiał i skąd pochodzi mleko. Zobaczą skąd pochodzi zboże niezbędne do wypieku chleba i skąd biorą się warzywa na półkach sklepowych. Być może będą mogły pozbierać świeżo zniesione jajka i nakarmić kury oraz gęsi. To niezwykle cenna wiedza w obecnych czasach, kiedy tak wiele osób żyje w miastach i nie ma styczności z produkcją naturalnej żywności. 

Do poczytania:   Turystyka stomatologiczna – gdzie jechać?

Dla dorosłych to przede wszystkim odpoczynek i możliwość rozkoszowania się pięknem otaczającej przyrody i spokojem płynącym z sielskich krajobrazów.

Hodowla danieli – coraz bardziej popularna atrakcja

Coraz częściej w Polsce mówi się o fenomenie farm jeleni i danieli. Hodowla danieli to wielka atrakcja zarówno dla dorosłych, dzieci jak i młodzieży. Dlaczego? Wszyscy dobrze wiedzą jak wyglądają kury, świnie lub konie. Natomiast daniele, jeżeli już zauważone na polu czy obrzeżu lasu, często uciekają na widok człowieka. Najczęściej ogląda się je zupełnie z daleka. 

Hodowla danieli pozwala z bliska obejrzeć te piękne zwierzęta, a nawet je nakarmić czy pogłaskać. Zapewne możliwe będzie zwiedzenie farmy na której mieszkają te zwierzęta, jak i bliższe poznanie ich trybu życia oraz zwyczajów. Taka wiedza rozwija wrażliwość na zwierzęta i przyrodę, powoduje w dzieciach ciekawość świata, a w dorosłych poczucie ciekawie spędzonego czasu z rodziną. 

Agrowczasy, podczas których odwiedzona zostanie hodowla danieli, będą wakacjami na długo zapadającymi w pamięć. Dodatkowo, jest to sygnał dla rolników prowadzących, bądź planujących prowadzić agroturystykę: hodowla danieli może przyciągnąć jeszcze większą ilość turystów. 

Warto wspomnieć, że obecnie daniele są uznawane ze zwierzęta gospodarskie. Dlatego hodowla danieli nie wymaga starania się o dodatkowe zgody lub pozwolenia. Każdy rolnik może ją założyć. Ważne jest zapewnienie tym zwierzętom odpowiedniej ilości pożywienia i przestrzeni, a także zdobycie niezbędnej wiedzy na ich temat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *