Site icon Wsin

Kultura i zwyczaje w Egipcie – przewodnik turystyczny

Kultura i zwyczaje w Egipcie - przewodnik turystyczny

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z wowtravel.pl

Egipt jest niesamowitym miejscem, które warto poznać ze względu na jego starożytną kulturę. Kobiety podróżujące do Egiptu powinny być świadome różnic kulturowych i nastawienia miejscowych mężczyzn. Obrzucanie kobiet wyzwiskami jest powszechne w centrach miast, a próby obmacywania są również częste, zwłaszcza na publicznych plażach. Ważne jest, aby nauczyć się, jak reagować na takie sytuacje i zachować godność przez cały czas. Oto kilka porad i wskazówek, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać wyjazd.

Egipcjanie mają luźny stosunek do czasu, dlatego rzadziej się spóźniają. Powszechnym zwyczajem jest również branie w prezencie słodkich ciastek, a na terenach wiejskich często zabiera się herbatę i cukier. Należy pamiętać, że dłonie pełnią różne funkcje. Prawa ręka jest używana do czynności higienicznych, a lewa do czynności nieczystych. Oznacza to, że lewa ręka nie jest higieniczna przy jedzeniu. Możesz jednak użyć lewej ręki do oderwania kromki chleba, ale nie powinieneś jej używać do wkładania jedzenia do miski.

Należy zachować ostrożność, podchodząc do ludzi. Należy szanować ich prywatność i nie być wobec nich niegrzecznym. W miejscach publicznych za niegrzeczne uważa się dotykanie lub przytulanie innej osoby, ale ludzie są do tego przyzwyczajeni i będą wdzięczni, jeśli ich uszanujesz. Jeśli spotykasz się z miejscową osobą, ubierz się skromnie. Należy unikać skąpych ubrań, ponieważ zachęcają one do obmacywania. Minispódniczki i spódniczki są uważane za niestosowne i powinny być noszone tylko w kurortach plażowych. Pamiętanie o tych normach kulturowych jest również ważne podczas wizyty w meczecie lub świątyni.

Egipcjanie są bardzo gościnni. Ich gościnność sprawi, że będziesz chciał zostać w tym kraju jak najdłużej. Są również bardzo hojni, jeśli chodzi o pieniądze i zrobią dla Ciebie wszystko. Trzeba też pamiętać, że Egipcjanie żyją za zaledwie 75 dolarów miesięcznie. Może nie masz zbyt wiele do wydania, ale będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Jest kilka zwyczajów kulturowych, o których warto wiedzieć przed wyjazdem do Egiptu. W czasie modlitwy należy unikać odwiedzania meczetów. Ponieważ mężczyźni modlą się w meczecie osobno, kobiety muszą zakrywać ręce, nogi i głowy. Muszą też zdjąć buty. Choć zwyczajów jest wiele, ważne jest, aby je poznać. Jeśli je odwiedzisz, dowiesz się o nich więcej i jeszcze bardziej docenisz ich gościnność.

Zasadniczo należy unikać odwiedzania meczetów w czasie modlitwy. Egipcjanie są bardzo konserwatywni i wolą nie wchodzić w interakcje z osobami, które nie są muzułmanami. W Egipcie można też przestrzegać wielu lokalnych zwyczajów. Na przykład, jeśli idziesz do publicznego meczetu, musisz zdjąć buty. Ponadto należy unikać dotykania egipskich mężczyzn i kobiet. Są oni bardziej skłonni do uścisków i pocałunków niż do całowania.

Ważne jest, aby szanować lokalne zwyczaje. W Egipcie płeć mężczyzn różni się od płci kobiet. Ważne jest także, aby szanować ich religię i unikać zaczepek z ich strony. Ponadto nie należy próbować nawiązywać rozmowy z osobami, które nie są muzułmanami. Zamiast tego należy poprosić o pozwolenie na rozmowę. Jeśli Cię to interesuje, możesz także spróbować poznać ich rytuały.

Szanuj egipskie tradycje. Szanuj swoich współtowarzyszy z Egiptu. Na przykład Egipcjanie nie będą w stanie nawiązać z Tobą kontaktu, jeśli nie ubierzesz się odpowiednio. Będą się też wstydzić, jeśli nie jesteś muzułmaninem. Należy również unikać dotykania twarzy innych osób. Może to być krępujące i może powodować zakłopotanie. Ponadto, jeśli jesteś gejem, Egipcjanie pomyślą, że jesteś gejem.

Niezależnie od tego, czy przyjeżdża się w interesach, czy dla przyjemności, ważne jest, aby być świadomym lokalnych zwyczajów. Wiele z tych praktyk jest powszechnych w innych częściach świata, ale Egipt jest wyjątkowy pod względem kulturowym. Na przykład nie ma tam prawa zabraniającego kobietom noszenia biżuterii. Mimo że istnieje wiele różnych rodzajów ubrań, w Egipcie najlepiej jest ubierać się skromnie i unikać pokazywania zbyt wiele skóry.

Exit mobile version