Thursday, June 13, 2024
Porady

Jaka jest sprawdzona dieta na potencję?

Potencja jest w życiu każdego mężczyzny jednym z najważniejszych aspektów. Wynika to z faktu, że już od pokoleń wysokie libido traktowane było jako swoisty wyznacznik męskości, zaś niskie libido, wprawiało panów w zakłopotanie. Niemniej jednak potencja nie jest stała i z różnych powodów, może zostać zaburzona. Wobec tego potencja- co jeść?

Dlaczego panowie miewają problemy z potencją?

Potencja, czyli popęd seksualny to nic innego jak chęć, a tym samym także i zdolności do odbywania stosunku seksualnego. Naturalnym dla każdego mężczyzny, a także dla kobiety, jest stan w którym odczuwają oni chęć na zbliżenie. Seks jest bowiem nieodłączną i jednocześnie naturalną przyjemnością i potrzebą każdego z nas. Jednak to właśnie dla panów potencja stała się na przestrzeni ostatnich lat niezwykle istotna. Wynika to z faktu, że chcą oni po pierwsze idealnie zadowolić swoją partnerkę, a pod drugie chcą oni również w najprostszy z możliwych sposobów udowodnić swoją męskość. Niemniej jednak bardzo często się zdarza, że potencja u panów staje się ogromnym rozczarowaniem zarówno dla nich, a także dla ich partnerek. Co ciekawe- jak można dowiedzieć się z portalu o edukacji seksualnej https://sekspedia.pl/ – panowie są tak zawstydzeni oraz zażenowani faktem gwałtownego i nieoczekiwanego spadku libido, że nie decydują się na zgłoszenie się do specjalisty. Co więcej, panowie również milczą do momentu, kiedy to ich partnerka zauważy i podkreśli, że ich życie seksualne nie wygląda już tak jak wcześniej. Okazuje się, że problemy z męską potencją mogą mieć wielorakie podłoże i wpływ na nią ma wiele, różnorodnych czynników. Wśród nich można wymienić chociażby:

  • stres i ciągła presja- panowie żyjący w stresie tak naprawdę doświadczają wielu problemów związanych nie tylko ze znacznym obniżeniem się nastroju, ale również związanych ze spadkiem potencji i problemami z erekcją.
  • zła dieta- jeśli panowie spożywają zbyt dużo tłuszczy oraz cukrów, a to z kolei powoduje zbyt wysoki poziom cholesterolu i jednocześnie może zaburzyć dopływ krwi do ciał jamistych członka.
  • traumy lub złe wspomnienia z przeszłości- panowie niezbyt chętnie dzielą się swoimi wspomnieniami, co za tym idzie ich problemy z potencją mogą wynikać przede wszystkim z przebytej traumy.
  • lęki i zaburzenia psychiczne np. depresja- lęk przed łóżkową porażką lub depresja również nie pozwolą w pełni cieszyć się dobrej jakości życiem seksualnym.
  • zbyt dużo używek- nadmierne ilości kawy lub alkoholu, a także uzależnienie od papierosów z pewnością nie zwiększą apetytu na seks, a także nie spowodują, że panowie będą mogli osiągnąć pełną erekcję.
Do poczytania:   Tydzień na Cyprze - idealnie zaplanowane wakacje

Dieta na potencję- jak powinna wyglądać?

Potencja- co jeść? To pytanie przewija się przez głowy wielu mężczyzn, którzy zidentyfikowali problem na tej płaszczyźnie. Okazuje się, że dieta na potencję powinna być przede wszystkim bogata w cynk, selen oraz różnego rodzaju witaminy. Co więcej w diecie na potencje do niezbędnego minimum powinny zostać ograniczone cukry proste, a także sól, która niekorzystnie wpływa nie tylko na męską potencję, ale także na cały organizm. Wobec tego z czego powinna składać się dieta na potencję? Otóż panowie powinni do swojego jadłospisu włączyć przede wszystkim:

  • produkty zawierające cynk, który pobudzi produkcję testosteronu- orzechy, otręby, owoce morza oraz pełnoziarniste pieczywo.
  • produkty będące bogatym źródłem selenu- pestki dyni, brązowy ryż, ryby i chude mięso
  • produkty spożywcze będące źródłem witamin- migdały i ziarna zbóż

Nie można zapomnieć również o tym, że dieta na potencję powinna być bogata w kakao oraz proteiny, które zwiększają dopływ krwi do penisa, a także zwiększają ochotę na seks. Panowie powinni zamienić słodzone, gazowane napoje na naturalne soki, a także zwykłą wodę mineralną, która pomoże oczyścić organizm z toksyn. Zamiast cukru do kawy, o ile panowie nie mogą z niego zrezygnować, warto wykorzystać słodzik. Taka dieta na potencję powinna przynieść satysfakcjonujące rezultaty po około 2-3 tygodniach jej przestrzegania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *