Thursday, June 13, 2024
Porady

Implanty zębowe za granicą- czy naprawdę się opłacają?

Leczenie implantologiczne jest jedną z najbardziej zaawansowanych dziedzin stomatologii. Metody takie jak all on 4 czy inne z wykorzystaniem implantów zębowych skutecznie przywracają nam pełny i zdrowy uśmiech. Jednak czy implanty za granicą się opłacają?

Leczenie implantologiczne w Polsce- czy jest drogie?

Leczenie implantologiczne w naszym kraju często kojarzy się z zabiegiem, na który mało kto może sobie pozwolić. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie mamy zbyt wielu specjalistów, a co za tym idzie, Ci, którzy już znaleźli swoje miejsce na rynku cenią się niezwykle wysoko. Nie da się ukryć, że cena leczenia i uzupełniania ubytków w uzębieniu implantami, jest również uzależniona od samej lokalizacji. W wielkich miasta, stomatologia jest jeszcze droższa, jednak wykorzystuje bardziej zaawansowane i nowocześniejsze techniki. Niemniej jednak śmiało można powiedzieć, że implanty zębów w Polsce obecnie urastają do rangi produktów mocno luksusowych. Dlaczego? Średni koszt jednego implanta może wynosić od 3 tysięcy złotych, a w zależności od materiału z którego implant ten został wykonany, może urosnąć nawet do 10 tysięcy złotych. Z pewnością osoby, które mają braki więcej, niż jednego zęba, nie będą wstanie realnie sfinansować takiego zabiegu. Do tego wszystkiego warto dodać fakt, że leczenie implantologiczne w żaden sposób nie podlega refundacjom. Koszt wstawienia implantów spada wiec w całości na pacjenta stomatologicznego. Warto jednak podkreślić, że leczenie implantologiczne w Polsce stoi na niezwykle wysokim poziomie.

Implanty za granicą- czy są one tańsze? 

Implanty za granicą to niezwykle złożona kwestia. Otóż nie chodzi o same technologie wykorzystywane przez stomatologów, gdyż all on 4, czyli wstawianie 4 implantów podczas jednego zabiegu jest możliwe również i w Polsce. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o to, jak specjaliści cenią swoje usługi. Dla nas w naszym kraju, wstawienie jednego implanta zęba stanowi swoistą barierę nie do pokonania. Niemniej jednak możemy zauważyć, że obywatele Niemiec czy Francji, to właśnie do Polski zjeżdżają tłumnie na leczenie implantologiczne i uzupełnienie braków w uzębieniu. Wobec tego czy implanty za granicą są rzeczywiście tańsze? Otóż okazuje się, że tak. Mogą być one nie tylko o wiele tańsze, ale także wykonane w świetnej jakości i z zachowaniem najwyższych standardów. Kraje takie jak Ukraina czy Litwa od wielu już lat tłumnie przyjmują pacjentów z Polski, którzy marzą o tym, by po wizycie w ich gabinecie stomatologicznym, móc ponownie się szeroko uśmiechnąć. Co więcej, wśród krajów, które również wyróżniają się tańszymi zabiegami stomatologicznymi, znajduje się również Turcja. Do tej pory do Turcji wybierały się zwykle panie marzące o powiększeniu biustu czy korekcie nosa. Obecnie jednak cała dentystyczna turystyka przeniosła się właśnie tam. Okazuje się, że Turcja może nas zachęcić nie tylko niezwykle przystępnymi cenami, ale przede wszystkim świetnie wyszkolonymi i doświadczonymi stomatologami, którzy nie opróżnią w całości naszego portfela.

Do poczytania:   Podróżowanie z medyczną marihuaną

Czy implanty za granicą się opłacają?

Leczenie implantologiczne za granicą jest z pewnością opłacalne, jeśli wybierzemy kraj, który dla nas- jako Polaków będzie względnie “tani”. Wspomniana już Turcja czy też Ukraina mogą zachęcić nas wstawieniem implanta zębów, nawet w systemie all on 4, z pół ceny, która oferowana jest przez polskich specjalistów. Wówczas- biorąc pod uwagę fakt, że bilety lotnicze do tych krajów nie cechują się zbyt wygórowaną ceną- możemy na takiej turystyce dentystycznej wiele zaoszczędzić. Co więcej, dochodzi do tego również możliwość zwiedzenia nowego kraju i zapoznania się z jakością usług tamtejszych stomatologów, jednak stoją one zawsze na najwyższym poziomie. Nie da się ukryć, że jeśli chcemy jeszcze bardziej zaoszczędzić na leczeniu implantologicznym, możemy zdecydować się na wykonanie zabiegu u naszych południowych sąsiadów- w Czechach i na Słowacji. Tam również stomatolodzy dość łaskawie podchodzą do wyceniania swoich usług.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *